Darmowa wysyłka

Kup teraz, wysylka gratis do niemal całej Europy dla zamówien przewyzszajacych kwote € 100 

Koszty wysylki niezwykle korzystne: zapoznaj sie

Sklep internetowy - figurki do szopki sprzedaż online

  • Wyprodukowano w całości we Włoszech  Bandiera 1
  • Sztuka robienia szopek, ponad wiek jakosci produkcji
  • Wszystkie figurki sa malowane recznie, fragment po fragmencie
  • Postacie z szopek wykonanych rekodzielniczo emanuja jedynym w swoim rodzaju cieplem
Wybierz wg kategorii

Tradycja figurkarzy z Bagni di Lucca

Fontanini presepi - storia dell'aziendaHistoria firmy Fontanini ma korzenie w tradycji miejscowości Bagni di Lucca, gdzie mieszka ród figurkarzy.Miasteczko, drogie bogatym angielskim kuracjuszom odwiedzającym stale jego słynne termy, dziś żyje również z przemysłu produkującego figurki.
Mieszkają tu wciąż ostatni przedstawiciele generacji figurkarzy, którzy przekazywali ten fach z pokolenia na pokolenie.

Emanuele Fontanini, ojciec rodu, w oparciu o tę tradycję, rozpoczął w 1893 r. eksportować figurki do wielu miast europejskich.

Od papieru mache’ do szkopki

W 1908 r., dzięki doświadczeniom nabytym za granicą, otworzył niewielki warsztat rzemieślniczy w Bagni di Lucca, gdzie pozostawiając obróbkę gipsu, a wybierając papier mache’,rozpoczął produkcjęzabawek: kołyszących się, pajączków, po bokach których przyczepiane były sprężyny i które zawieszone były na nitce, a te poruszone, kiwały się.


Z uwagi na znaczny sukces, używając tego samego materiału, Emanuele zaczął wytwrzać żołnierzyki i twarze lalek.

Presepi Fontanini - la storiaDzieci, Mario e Aldo wspóracowały przy rozbudowanie niewielkiego laboratorium, które w 1936 stało się już prawdziwą fabryką figurek. Stosunkowo szybko rodzina Fontanini rozpoczęła eksport do Stanów Zjednoczonych zarówno szopek, które były specjalnością Mario, jak i figurek z piapieru mache’.

Pojawienie się plastiku i produkcja artykułów religijnych

Presepi Fontanini - la storia

W latach 60. Mario był szefem pierwszej wielkiej rewolucji technologicznej firmy: pojawienie się materiału jakim był plastik i produkcja wstryskowa do form.Po przełamaniu początkowego braku zaufania rynku, w 1963 r. Ugo, Piero i Mariano, synowie Mario, otwarli Fonplast di Chifenti, firmę produkującą artykuły do bombonierek, artykuły religijne i święte, rozwijając w ten sposób działalność handlową firmy Fontanini. Przy wzroście eksportu do USA, Ugo, Piero i Mariano poprowadzili produkcję w kierunku następnej rewolucji firmy Fontanini: szopki z figurami o wysokości 125 cm.

Polityka skierowana na eksport, szczególnie do Stanów Zjednoczonych.

Polityka firmy była zawsze skierowana na zagranicę, aby powtórzyć i wzmocnić kierunki rozwoju wielkiego założyciela, Emanuele. Dziś już czwarte pokolenie, które, stawiając czoła konkurencji rynku azjatyckiego, prowadzi na przód rodzinny interes.Por Fesr 2014-2020
Website Security Test