Darmowa wysyłka

Kup teraz, wysylka gratis do niemal całej Europy dla zamówien przewyzszajacych kwote € 100 

Koszty wysylki niezwykle korzystne: zapoznaj sie

Sklep internetowy - figurki do szopki sprzedaż online

  • Wyprodukowano w całości we Włoszech  Bandiera 1
  • Sztuka robienia szopek, ponad wiek jakosci produkcji
  • Wszystkie figurki sa malowane recznie, fragment po fragmencie
  • Postacie z szopek wykonanych rekodzielniczo emanuja jedynym w swoim rodzaju cieplem
Wybierz wg kategorii

Szczegóły PCV

Produkty Fontanini są w większoć tłoczone z PVC. Polimer ten, jest najlepszym materiałem spełniającym wymagania  rozwiązań technicznych stosowanych przez firmę.

Jego plastyczność pozwala na realizację wszystkich detali figurki oryginalnej odlewanej w formie. Równoczeście figurka wykazuje wysoką odporność na zadrapania i zniszczenia spowodowane przypadkowymi upadkami. Po rozpuszczeniu, PVC jest wtryskiwany pod wysokim ciśnieniem i wysokiej temperaturze. Nastęnie, po krótkim okresie chłodzenia w formie, element jest wyciągany i sprawdzany, a następnie przechodzi następny etap chłodzenia poprzez całkowite zanużenie pod bieżącą wodą.

Ręka rzemieślników

Kolejnym krokiem na drodze wyrobu danego elementu jest uważna kontrola. Elementy określane jako “surowe” są następnie przekazywane rzemieślnikom, do ich domów, w celu wykonania dekoracji. Dokoracja jest wykonywana całkowicie ręcznie! To jest, być może, najbardziej fascynujący moment tworzenia figurek. W niewielkich miejscowościach wzgórz lukeńskich żyje bogata tradycja związana z “malowaniem figurek”. Zaangażowane w nią są wszystkie rodziny, które, jak wiele lat temu, tak również dzisiaj przejawiają pasję do tej pracy przekazując go następnym pokoleniom.Por Fesr 2014-2020
Website Security Test