Szopki i produkty bożonarodzeniowe - Szałasy, wioski i akcesoria do szopek – Krzyże – Anioły – Figurki religijne – Postacie i sceny z życia Jezusa Chrystusa

Działająca od 1908 r. firma Fontanini, czerpiąc z tradycji figurkarzy pracujących w mieście Lukka w Toskanii, postawiła na postacie z szopek o szczególnej wyrazistości oraz wyjątkowych kształtach.Wiele pokoleń poświęciło się pracy przy tworzeniu szopek i figurek, które cechuje plastyczność intensywnych rysów twarzy i analiza postaw oraz dbałość o szczegóły. Figurki i aniołki są tego świadectwem: malowane ręcznie, fragment po fragmencie, mające różne wymiary: od kilku centymetrów do figur wielkich rozmiarów, są symbolem pogody ducha i miłego usposobienia: przekazują przesłanie pokoju i braterstwa.

Pomysl na rozwój nowego produktu powstaje we wspólpracy pomiedzy firma, rzezbiarzami i ich dystrybutorami na rynki krajowe i miedzynarodowe.

Po ustaleniu danego produktu, firma uzgadnia z rzezbiarzami ogólne rysy oraz wymiary figurki, pozostawiajac artyscie swobode w przygotowaniu wymaganego wzoru zaleznie od jego wizji. Artysta, który ma swobode w wyrazaniu swojego zmyslu artystycznego pracuje lepiej.

Po wykonaniu danego produktu nastepuje przygotowanie odlewu w metalu, który, zanim trafi do produkcji, jest dokladnie dopracowywany, aby wydobyc wszystkie detale.

Kolejny krok to „seryjna” faza realizacji figurki. Wiekszosc produktów jest wykonywana z P.V.C., polimeru odpowiedniego, aby ujmowac wszystkie rozwiazania techniczne, z racji swojej plastycznosci pozwalajacej uchwycic wszystkie detale oryginalnej figurki. Jest równiez odporny na odlamania i pekniecia spowodowane upadkami.

Po wstepnym przygotowaniu produktu, nastepuje przekazanie produktów do rzemieslników, którzy dekoruja figurki we wlasnych domach. Jest to faza, która jest wykonywana calkowicie recznie. Jest to najbardziej fascynujaca czesc produkcji: w malych miejscowosciach wzgórz otaczajacych Lukke zywa jest tradycja zwiazana z malowaniem figurek.

Po dekoracji, produkty wracaja do zakladu, gdzie sa kontrolowane i pakowane, gotowe do wysylki w kazdy zakatek swiata.

La scultura di un presepe artigianale Fontanini
Creazione dello stampo di una statuina Fontanini Presepi
L'azienda Fontanini Presepi - sala stampaggio
La pittura di una statuina Fontanini Presepi
Il reparto spedizioni dell'azienda

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka

Kup teraz, wysylka gratis do niemal całej Europy dla zamówien przewyzszajacych kwote € 100
Koszty wysylki niezwykle korzystne
zapoznaj sie

Zapewnienie jakości

Zapewnienie jakości
  • Wyprodukowano w całości we Włoszech
  • Sztuka robienia szopek, ponad wiek jakosci produkcji
  • Wszystkie figurki sa malowane recznie, fragment po fragmencie
  • Postacie z szopek wykonanych rekodzielniczo emanuja jedynym w swoim rodzaju cieplem

płatności

Pagos

Zapoznaj się z naszymi warunkami płatności
zapoznaj sie